2021 Yılında En İyi Elektrikli Otomobil Hangisi ?

2021 Yılında En İyi Elektrikli Otomobil Hangisi ?

25 Şubat 2021 0 Yazar: emre ekici

2021 yılı birçok elektrikli otomobil üreticisi için muhteşem bir yıl olacak gibi. Yeni tasarımlar ve yeni pil teknolojileri elektrikli otomobil problemlerini minimuma indirecek. Daha uzun menzil ve artan konfor ile de ciddi sorunlar ortadan kaldırılacak.

2020 yılındaki pandemi dolayısıyla çok fazla elektrikli otomobil tanıtımı izleyemedik. Fuarların ertelenmesi veya üretimin durması gibi olaylardan sonra araçların sergilenmesi safhası atlandı.

2021 yılına geldiğimizde artık pandeminin yıkıcı etkisinin ortadan bir nebze de olsa kalkması ve insanların bilinçlenmesi ile birlikte yeniden fabrikalar çalışmaya başladı. Fuarlar kısıtlı katılım ile yapılmaya başlandı. Bu sayede 2021 yılında yeni araç modellerini görebileceğiz.

Peki 2021 yılında en çok umut veren elektrikli otomobil hangisi olacak? Tesla cephesinde Model Y ve Cybertruck 2021 yılı için hazırlanıyor. Model Y, diğer rakiplerine kıyasla biraz daha iddialı bir model olacak. Diğer taraftan da fütüristik tasarımı ile Cybertruck kullanıcıların dikkatini iyice üzerine çekti.

Polestar 2 ise Tesla’ya rakip olarak sahalara çıkacak. Aynı zamanda Lucid Air , Mercedes Benz EQS ve Jaguar XJ’de 2021 yılında kullanıcılara sunulacak olan diğer modeller.

Kahramanımız Jack, bu araçlar hakkında derinlemesine bir analiz yapmış ve 2021 yılında hangi araçlar kullanıcıların seçimine olumlu yanıt verecek bunu araştırmış. Aşağıdaki videoda sorularınız cevaplarını bulabilirsiniz.