Amazon, Sevkiyatlarda 10 Adet Bataryalı Elektrikli Kamyon Kullanacak

Amazon, Sevkiyatlarda 10 Adet Bataryalı Elektrikli Kamyon Kullanacak

20 Ekim 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli kamyonların hayatımıza girmesi ile birlikte artık yük taşıma işi daha sessiz hale geldi. Volvo ile birlikte başlayan elektrikli kamyon pazarı birçok firma tarafından destekleniyor ve birçok firma elektrikli kamyon üretimine başlamış durumda. Bu kamyonlar büyük firmalar tarafından satın alınmaya başlandı bile. Amazon firma bu sonbaharda toplamda 10 adet Lion Electric kamyonlarını Kaliforniya’da kullanmaya başlayacak.

Amazon, bu sonbaharda Kaliforniya’daki Lion Electric‘ten 10 adet tamamen elektrikli kamyonu devreye alacağını duyurdu ve elektrifikasyon girişiminin bir parçası olarak 2030 yılına kadar (ilk olarak 2021’de) 100.000 Rivian elektrikli minibüs alacağını da duyurdu.

Sipariş, Amazon ve Quebec merkezli Lion Electric arasındaki “uzun süredir” süren tartışmanın ardından geldi ve son zamanlarda Kanada Ulusal Demiryolu (CN) için 50 kamyona kadar en büyük siparişini de aldı.

Amazon aynı zamanda Avrupa’daki teslimatlarını yerine getirebilmek için toplamda 1800 adet Mercedes kamyon siparişi de verdi. Firma gelecek teknolojilerini iş yerine uygulama faaliyetlerine hız vermeye başladı.