Elektrikli Volkwagen Beetle Nasıl Olurdu ?

Batarya Teknolojisi emre ekici

Elektrikli otomobil sektörünün hızlanması ile firmaların dönüşüm faaliyetleri hız kazanmaya başladı. Otomobil üreticileri, hem yeni model elektrikli araç üretirken hem de eski araçların elektrikli versiyonlarını ortaya çıkarmaya başladı. Bu durumda bazı araçlar için acaba üretilseydi nasıl olurdu ? Sorusunu sormaktan kendimizi alamıyoruz. Bu araçlardan birisi de Volkswagen Beetle olurdu. Elektrikli bir Beetle nasıl görünürdü ?

MEB platformuna sahip olan Volkswagen firması aynı platformu bu araç üzerinde de kullanabilirdi. Çizgileri ve tasarımında biraz daha yenilenebilir enerjiyi vurgulayacak detaylar ortaya çıkabilir.

Volkswagen’in bu arabayı gerçekten yapıp yapmayacağından emin değiliz, ancak ID’den ilham alan tamamen elektrikli, retro esintili bir tasarım ortaya çıkabilir. Aslında, böyle bir modelin oluşturulması söylentileri MEB platformu ortaya çıktığından beri yıllardır konuşuluyor hatta 2017 yılında bile konuşuldu.

Şimdi sizlere aşağıda bir Beetle nasıl görünür render görüntülerini sunacağız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir