NIO, 1 Milyonuncu Pil Değişimini Tamamladı

Batarya Teknolojisi emre ekici

NIO firması hem batarya değişimi üzerine hem de sorunlu pillerin değişim programı kapsamında oluşturduğu planda 1 milyonuncu pil değişimini tamamladığını basına sundu. NIO, Çin’deki elektrikli otomobil pil takas hizmetinin kümülatif sayısının 5 Ekim 2020 itibarıyla 1 milyona ulaştığını duyurdu. Bu, 25 Mayıs 2020’dekinden iki kat fazla ve bu rakam bize hizmete yönelik talebin ne kadar hızlı büyüdüğüne dair bir fikir veriyor. İlkbahardan bu yana NIO, pil takas ağının boyutunu 131 istasyondan 155’e çıkardı .

Eşzamanlı olarak, tüm NIO elektrikli otomobillerin kümülatif kilometre değeri 1 milyar km‘yi (620 milyon mil) aştı.

NIO’ya göre ömür boyu ücretsiz elektrik takas hizmetlerinden yararlanma hakkına sahip kullanıcılar, halihazırda enerji maliyetlerinde 100 milyon RMB‘nin üzerinde tasarruf sağladı. Bir şirket olarak NIO, Nisan ayında pil değiştirmeyle uyumlu modellerin fiyatlarına bakılmaksızın 2020’den 2022’ye kadar sübvansiyonlardan yararlanmaya devam edebileceğini duyurduğundan (diğerleri fiyat sınırının altında kalmalıdır), pil değişiminden de yararlanıyor. Bu oldukça önemli çünkü NIO gibi premium bir marka aksi takdirde limite sığamayacaktı.

Şu anda NIO Güç istasyonları, ES8, ES6 ve yeni EC6’da kullanılan birkaç pil paketi kapasitesini (70 kWh ve 84 kWh ve ayrıca yaklaşan 100 kWh) idare edebilir ancak şirket ikinci nesil bir güç değişim istasyonu üzerinde çalışmaktadır. Bu yeni istasyonların daha iyi performansa ve daha iyi kullanıcı deneyimine sahip olacağına söz veriliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir