Nio, Yeni 100 kWh Pil Paketi ve Pil Yükseltme Planlarını Sundu

Batarya Teknolojisi emre ekici

Nio, 10 Mayıs 2020 itibari ile 1 milyonuncu pil paketini değiştirmeyi başardı ve bu haberi büyük bir gurur ile basına duyurdu. Özellikle ES6 ve ES8 modeli üzerinde değişikliklerin yanı sıra yeni pil paketi üretmekten de geri kalmıyor.

Çinli Nio, kullanıcılarına 100 kWh‘lik batarya paketini sundu. Çinli şirketin sunduğu şey satmak zorunda kalmadan elektrikli otomobilinize daha fazla menzil alma imkanıdır. Nio’nun pil paketlerinin değiştirilebilir olduğunu düşünürsek, mesele sadece eskisini ihtiyaçlarınıza en uygun olanla değiştirmek. Ve mutlaka satın almanıza gerek yok.

Nio, BaaS adı verilen sistemi ile birlikte sınırlı bir batarya paketi çerçevesinde kalmamanızı sağlıyor. Geniş bir yelpazede size pil paketleri sunuyor. Bu uygulama pilsiz bir Nio EV satın alabileceğiniz ve bunları abonelik olarak kullanmak için ödeme yapabileceğiniz anlamına geliyor. Bu konudaki dahice nokta, tek bir tür bataryaya takılıp kalmamanızdır.

Örneğin, seyahat etmek ve şehir içi sürüş için mevcut olan en küçük olanı kullanmak zorunda kaldıysanız, pilinizi daha büyük biriyle değiştirebilirsiniz. Bu kadar çok seyahat etmezseniz bu çok mantıklı geliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir