BMW X8 M45e Plug-in Hibrit Olarak Üretilebilir

BMW X8 M45e Plug-in Hibrit Olarak Üretilebilir

4 Temmuz 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobil pazarında işleri iyice kızışmaya başladı. Hibrit otomobil sektöründe ilerleyişini sürdüren BMW firması X serisini elektriklendirmeye hazırlanıyor. BMW, daha önce hafif hibrit seçeneğini kullanacağını açıklamıştı. Tüm araçlarında genel düşüncesi bu yöndeydi ancak i3 ve ix3 serisi ile bu planı bozdu. Daha sonra i8 serisi ile hibrit araç keyfini kullanıcılarına yaşattı şimdi ise plan dahilinde BMW X8 hibrit olarak üretilebilir.

Aslında BMW firması X7 ile birlikte kullanıcılarına lüks araç segmentinin nasıl olacağını göstermiş oldu. Şu anki planlara göre zaten üzerinde çalışılan bir X8 serisi de mevcut değil. Dolayısıyla X7 serisi son SUV olarak nitelendirildi. Basına sızan bilgiler ise X8’in henüz tasarlanma aşamasında olduğuna dair bilgiler verdi.

Yeni BMW X8 aynı zamanda 7.45 modelinin güç aktarma sistemini kullanabilir. Bu halde aracın özelliklerini incelersek turboşarjlı 3.0 litrelik sıralı altı motorunu kullanacağı anlamına geliyor. 7 Serisinde, bir elektrik motoruyla birlikte çalışan içten yanmalı motor birleşik 394 beygir gücü (293 kilowatt) ve 600 Newton metre tork üretiyor.

BMW 7.45 serisinde otomatik şanzıman 8 ileri özelliği ile kullanıcılara sunuluyor. Belki de bu SUV araçta da aynı şanzıman tipi kullanılacak. Henüz basına açıklanmamış bu SUV modelinin prototip aşamasından bilgileri ilerleyen zamanlarda görebiliriz.

Yeni BMW X8 Plug-in Hibrit modeli bu yıl sonunda tanıtılsa bile 2022 sonunda ancak kullanıcılara sunulabilir. Çelişkili söylentiler ile birlikte umarız bu aracın üretimi gerçekleşir diyoruz.