Brabus 92R Performance Sadece 50 Adet Üretilecek

Brabus 92R Performance Sadece 50 Adet Üretilecek

5 Mayıs 2021 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobil pazarında artık özel üretim araçlar yaygın bir duruma gelmeye başladı. İlk etapta BMW firmasının i8 modeli üzerinde her renkten son bir adet üretmesi bu sektörün başlangıcı haline geldi. Daha sonra Pininfarina Battista, ultra hızlı 1000 beygirlik elektrikli aracından sınırlı sayıda üreteceğini açıkladı. Son olarak ta Brabus firması, Brabus 92R performance serisinden sadece 50 adet üreteceğini basına duyurdu.

Eğer Smart ED ForTwo almak isterseniz standart görünümünden ileride sıkılabilirsiniz. Daha akıllı ve elektrikli bir yapıya sahip olmasını tercih edebilirsiniz. O halde Brabus sizlere 92R performance serisi ile akıllı bir elektrikli otomobil sunacak. Teknik ayrıntıları incelendiğinde Smart’ın Sport + sürüş modunu yükseltti, böylece artık 92 beygir gücü ve 180 Nm tork sağlıyor ve aracın 10.9 saniyede 100 km / saate hızlanmasını sağlıyor. Maksimum hız ise 130 km/s olarak belirlendi. Brabus ayarı olmadan, bir Smart ED 80 beygir gücü ve 160 Nm üretir ve aynı benchmark sprintini tamamlamak 11.5 saniye sürmektedir.

Burada Brabus modeli araca ekstra bir beygir gücü kazandırmaktan yana şehir içi sürüşte de yardımcı sistemleri daha da artırmış durumda. Akıllı sürüş modları ile şehir içi trafiğinde kullanıcıların rahat etmesi amaçlanmıştır. Tasarım olarak 92R’yi diğerlerinden ayıran şey, benzersiz ızgara ve ön tampon, yan etekler ve arka tampon sayesinde görünüşüdür. Hepsi kırmızı vurgulara sahip ve arabaya takılan tipik Brabus jantlar gibi Brabus olmayan modellerden ayırmaya yardımcı oluyorlar.

Brabus dokunuşu içeride de açıkça görülüyor. Koltuklar kırmızı deri ile kaplanmış, koltuk başlıklarında büyük B logoları bulunmakta ve direksiyon simidi buna uyacak şekilde kırmızı dikişler almaktadır. Ayrıca benzersiz Brabus markalı paspaslar, ölü pedal ve gösterge panelinde bu aracın elli araçtan biri olduğunu bildiren küçük bir plak olduğu hemen görülüyor.

Brabus 92R performance serisi toplamda 50 adet üretilecek ve 46.284 € ‘ya (kabaca 55.000 $’ a eşdeğer) satışa çıkarılacak. Bu 50 tane aracın tamamen koleksiyoncular tarafından alınması muhtemeldir. Ancak ön ödeme miktarını yüksek tutarsanız bir tanesini elde etme şansınız yüksek olacaktır.

Brabus 92R Performance Teknik Özellikleri

  • Sport + sürüş modu yükseltildi
  • 92 Beygir gücü
  • 10,9 daniyede 0-100 km/s hızlanma
  • 180 Nm tork değeri
  • Maksimum hız 130 km/s