Çinli Breton Firması Elektrikli Kepçe Üretimine Başladı

Çinli Breton Firması Elektrikli Kepçe Üretimine Başladı

16 Ekim 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli araç sektörünün gelişmesi ile birlikte her alanda elektrifikasyon faaliyetlerinin artış gösterdiğini daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Yakın zamandaki bir habere göre Çinli Breton firması da elektrikli kepçe üretimine başlamış ve ilk etapta 1500 adet üretim sözü vermiştir. Çin medyasına göre ( Moneyball aracılığıyla ), şirket elektrikli yükleyicileri piyasaya süren ilk şirket olarak lanse edildi. Araç, 160 kW ve 2.000 Nm değerinde düşük hızlı (200 rpm) bir elektrik motoruyla çalıştırılıyor ve 5.000 kg yük alabiliyor.

Teknik özellikleri henüz bilmiyoruz ancak pil kapasitesinin zayıf noktası olduğu görülüyor çünkü yalnızca beş saatlik çalışma sürüyor. Ardından aracın yeniden şarj edilmesi gerekiyor ve bu da bir saat sürüyor. Breton elektrikli kepçelerin ilk partisi 1.500 adet olacak.

Bu, şimdiye kadar yapılmış en büyük elektrikli tekerlekli yükleyici olabilir. Avrupa’da, Kuzey Amerika’da, şimdiye kadar CASE 580 EV bekolu yükleyici prototipi gibi sadece küçük ve orta büyüklükte inşaat araçlarını gördük . Umarız bu üretimlerin devamı gelir ve pazar gelişmeye devam eder.