Ducati e-Scooter 500 Dolar Fiyat ile Sunulacak

Ducati e-Scooter 500 Dolar Fiyat ile Sunulacak

23 Temmuz 2021 0 Yazar: emre ekici

İtalyan tarzı bir e-Scooter modeli ile karşınızdayız. Ducati Pro-I Evo e-scooter kullanıcılara sunuldu. Kendinize bir e-scooter almayı düşündüyseniz ancak Ducati’nin hızla genişleyen türe geçmesini beklemek istiyorsanız, bekleyişiniz resmen sona erdi. Bu, Ducati Urban e-Mobility serisinin ayrılmaz bir parçasıdır ve bir Ducati e-scooter modelinin nasıl görünebileceğini düşünürken beklediğiniz ve hemen hemen tam bir stil türü sunar.

Aprilia eSR1’de de sıkı çalışan MT Distribution lisansı altında üretilen bu e-scooter, doğal olarak bir uygulama aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlanabilir. Uygulama Italdesign tarafından tasarlanmıştır ve hem Google Play’de hem de Apple App Store’da mevcuttur. Bunu kullanarak, Pro-I Evo’nuzun performansını (pil sağlığı dahil) ve konumunu gerçek zamanlı olarak izleyebileceksiniz. Ayrıca en yeni Ducati’nizle sorun yaşamanız durumunda anında sohbet desteği alabileceksiniz.

Pro-I Evo e-scooter, ön tekerlekte bulunan 350W’lık bir elektrik motoruyla çalışıyor. Batarya, Ducati’nin bir saatin yaklaşık 3/5’inde veya yarım saatten biraz fazla bir sürede şarj edebileceğini söylediği 36V 7.8Ah 280Wh’lik bir ünitedir. Menzilin tek bir şarjla 25 ila 30 kilometre olduğu tahmin ediliyor.

Üç sürüş moduna sahiptir: Farklı maksimum hız sınırlamaları sunan Eco, D ve S. Eco, saatte 6 kilometreye veya yaklaşık 6 km / saat’e kadar seyahat etmenizi sağlar. D, limiti 20 km/s veya daha azına yükseltir ve S, küçücük e-scooter’da olası en yüksek hızınızı 25 km/s gibi inanılmaz bir seviyeye çıkarır. 8,5 inçlik tekerlekler üzerinde bu hızda sürmek muhtemelen uçuyormuş gibi hissettirir.

Tabii o kadar hızlı gidiyorsanız bir noktada durmak isteyeceksiniz. Ön e-fren ve arka disk fren size yardımcı olacaktır. Gidon üzerindeki ekran, siz yürüyen tüm o insanların yanından hızla geçerken net bir görüş için renkli bir LED ünitesidir. Pro-I Evo e-scooter’ın toplam ağırlığı 12 kg ve 100 kg’a kadar ağırlık taşıyabilir.

Başka bir deyişle, eğer gerçekten istiyorsanız, teorik olarak Ducati dizüstü bilgisayarınızı ve Pro-I Evo e-scooter’ınızı uzaktaki bir kasabada bir hafta sonu geçirmek için Multistrada’nıza koyabilirsiniz. Uzun veya kısa her yolculuk için bir Ducati var. MSRP 399 Euro ya da yaklaşık 477 dolar, bu da onu bir ülke kilometresine göre en ucuz Ducati iki tekerlekli yapıyor.