Electrify America Tarafından 8 Güneş Enerjili Şarj İstasyonunu Açılıyor

Electrify America Tarafından 8 Güneş Enerjili Şarj İstasyonunu Açılıyor

7 Kasım 2020 0 Yazar: emre ekici

Electrify America, dünya çapında önemli şarj istasyonlarına sahip olan bir firma durumunda. Hızlı şarj ve normal şarj istasyonları ile elektrikli otomobil kullanıcılarının tercih ettiği bir şarj istasyonu üreticisi. Firma, daha önceki şarj istasyonlarında gerek yenilenebilir enerji kaynaklarını gerekse fosil yakıtlı enerji kaynaklarını kullanmıştı. Bu kaynaklardan elektrik üretilerek kullanıldığını belirtelim. Şimdi ise güneş panellerine sahip yeni şarj istasyonları ile gündeme geldi.

Electrify America, elektrikli araç sahiplerine California’nın kırsal bölgelerinde şarj etmeleri için bir yol sunmak üzere tasarlanmış, planlanan otuz güneş enerjili şarj istasyonundan sekizinin açıldığını duyurdu. 

İlk olarak, bu yılın başlarında duyuruldu ve şimdi Beam Global güneş enerjisiyle çalışan şarj istasyonlarından olan otuz Envision Solar‘ın planlanan 2 milyon $ ‘lık lansmanı duyuruldu. Electrify America, bize bu istasyonların kuruldukları alan üzerinde minimum etkiye sahip olacaklarını çünkü bunları kurmak için herhangi bir inşaat gerektirmediklerini açıkladı. 

Her şarj istasyonunda 3,5 kW‘a kadar şarj etme kabiliyetine sahip iki adet Seviye 2 şarj cihazı bulunuyor. İstasyonlar, bağımsız olarak 180 km / saate kadar rüzgarlara ve 9,5 fit‘e kadar sellere dayanacak şekilde ayarlanmıştır ve elektrik kesintisi durumunda çalışabilirler.

Şarj istasyonları, enerjiyi depolamak için 4,28 kW‘lık bir güneş takip dizisine ve 32 kWh bataryaya sahiptir, böylece elektrikli otomobiller güneş parlamadığında bile istasyonları kullanabilir. Sistemler % 100 yenilenebilir elektrikle gerçek anlamda sıfır emisyonlu şebekeden bağımsız elektrikli otomobil şarjı sağlar. Üniteler şu anda elektriğe erişimin olmadığı bir yere veya elektriğin bulunduğu bir yere yerleştirilebilir. Peki açık olan istasyonlar hangileri ?

Şu anda Açık olan istasyonlar

  • Donny Wright Parkı, 630 West Fresno Caddesi, Fowler, CA 93625
  • Orange Cover Belediye Binası, 633 6th Street, Orange Cove, CA 93646
  • Otopark, 1. Cadde / E. Ön Sokak, Selma, CA 93662
  • Emniyet Müdürlüğü, 17051 12th Street, Huron, CA, 93234
  • Polis Departmanı, 8770 S. Mendocino Ave, Parlier, CA 93648
  • Şehir Otoparkı, H ve 12th Street Köşesi, Reedley, CA 93654
  • Şehir Otoparkı, 643 Quince Street, Mendota, CA 93640