Renault, 2022 yılına kadar İki Elektrikli SUV’yi Piyasaya Sürecek

Elektrikli Araç Satış emre ekici

Elektrikli otomobil üreten firmalar pandemi sonrası acil olarak gelecek planlarını kamuoyu ile paylaşmaya başladılar. Bu firmalar içerisinde yer alan Renault, 2022 planını da basın ile paylaştı. Firma 2022 yılına kadar 2 adet elektrikli SUV üreteceğini bildirdi. Autocar tarafından yayınlanan bu habere göre her iki araç ta CMF-EV platformunda üretilecek. İlk modeli tahmin edebiliyoruz. Renault Kadjar elektrikli olacak ancak ikinci model hakkında henüz bir bilgimiz yok.

Konu hakkında Renault’nun elektrikli otomobil programının kıdemli başkan yardımcısı Gilles Normand’dan alıntı yapıldı ve her iki modelin de diğer benzer araçlara kıyasla üstün aero özelliklerine sahip olmaları gerekse de yüksek sürüş özelliğine sahip olacağı belirtildi. Dolayısıyla SUV tipi olacağı netleşti.

Renault, 2022 yılına kadar sekiz farklı elektrikli otomobile sahip olmayı planlıyor ve bunların çoğu küçük olacak. Bu nedenle bu ikinci elektrikli SUV tipinin Dacia Spring ve yukarıda bahsedilen Kadjar boyutlu model arasında yer alması mantıklı olacaktır.

Kaynak: insideevs.com

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir