Elektrikli Aracınızın Şarj Biterse Nasıl Şarj Edebilirsiniz ?

Elektrikli Aracınızın Şarj Biterse Nasıl Şarj Edebilirsiniz ?

29 Nisan 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobiller için en büyük problemlerden birisi yolda iken şarj istasyonu bulamayıp şarjınızın bitmesidir. Bu durum çok nadir rastlanır ancak karşılaşınca da önlem almak gerekir.

Bu durum tıpkı benzin istasyon bulamayıp yakıtınızın bitmesi gibidir. Yakıt bulmak için ise en yakın petrol istasyonuna gidebilirsiniz. Ancak elektrikli arabada böyle bir durum söz konusu değildi. Peki şarjınız bitince ne yapacaksınız kısaca açıklayalım.

Blink Charging, kesinlikle bir ihtiyacı karşılayan taşınabilir bir şarj çözümü geliştirdi. Çekme müteahhitleri gibi yol yardımı araçlarının, araçlarında giderek daha fazla elektrikli araç yola çıktıkça böyle elektrikli araç şarj ekipmanlarına sahip olması gerekecektir. Tabi bireysel kullanıcılar olarak ta bagajınızda bu malzemeden bulundurabilirsiniz.

Blink’in yeni mobil şarj cihazı, 40 amper, 240 volt AC şarjı destekleyen ve ihtiyaç duyulan araca 9,6 kW’a kadar güç sağlayan bağımsız bir elektrikli araç şarj istasyonudur. Bu, çoğu aracı yüksek hızlı bir DC hızlı şarj cihazına veya 30 dakikalık şarjla son varış noktalarına götürmek için yeterli menzil eklemek için yeterince iyi.

Doğal olarak Blink şarj aleti fosil yakıtla çalışır. 10,9 galonluk yakıt deposu ile %50 yük altında 9 saate kadar çalışmasını sürdürebilir. 350 kilogram ağırlığa sahip olan Blink şarj cihazı özel kullanım için değil ticari kullanım için yaygınlaştırılacaktır.