Tesla Model 3P Zero-G Tekerlekleri

Elektrikli Otomobil Teknik emre ekici

Elektrikli araçlar için performansı artırıcı veya azaltıcı bir etkiye sahip olan tekerlerin seçimi çok önemlidir. Teker sürtünmesinin yüksek olması aşırı güç tüketimini sağlar ve bu da daha kısa bir menzile sahip olmanızı tetikleyecektir. Ancak daha az sürtünme sağlayan tekerlere sahip iseniz bu sefer de daha uzun menziller gidebilirsiniz.

Tesla Model 3 için bu kriterler baz alınarak yeni bir performans tekeri geliştirildi.

Bir Tesla Model 3 Performans sahibi bu tekerleklere sahip olmak istiyorsa, 5.500 dolarlık bir maliyeti göz önüne alması gerekir. Bu tekerleklerden sipariş ederseniz 235 / 35zr20 Michelin Pilot Sport 4S lastikleri ile gelirken 245 / 35zr20 XL Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerle birlikte gelir.

Ayrıca Tesla Yönlendirme Programı Tekerlekleri, Tesla fren yağı ve bijon somunu kapakları dahil olmak üzere parça için özelleştirilmiş kırmızı, daha büyük fren kaliperleri ve fren balataları gibi ekstralarla birlikte gelmeyecek.

Bir Tesla sahibi eğer aracı için bu tekerleklerin kullanılabilir olduğuna dair mail veya sms alırsa en yakın Tesla servisine giderek tekerlerini taktırabilir. Yeni nesil tekerlerin inceleme videosunu da aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir