Skoda, Enyaq iV İç Tasarımı VW ID.4’e Benziyor

Elektrikli Otomobil emre ekici

Skoda‘nın elektrikli otomobillerine verdiği isim iV olarak biliniyor. Kısa süre önce Skoda Superb iV ve Octavia iV modelleri ile tanıştık. Firmanın bu segmentte tamamen elektrikli otomobil üretip üretmeyeceği merak konusu iken kısa süre önce Skoda Enyaq iV adında yeni bir elektrikli modelini kullanıcılara tanıttı.

Skoda Enyaq, sınıfının en iyileri arasında yer almak için gün sayıyor. Sınıfı demişken bu sınıfta VW grubunun ID.4 serisi de mevcut. ID.4 daha önceden tanıtıldı ve iç tasarımları sunuldu. Skoda firması da kısa süre önce Enyaq modelinin iç tasarımını yayınladı. Bu iki tasarımın birbirine benzemesi bizi hayli şaşırttı.

Volkswagen ID.4

Firma, direksiyon simidini her zamanki tasarımı olarak kullanmış ancak ortadaki ekran ve konsolda farklılıklar mevcut. Düz göstergeler ve vites kolu olan yerin düz olması ID.4 tasarımı ile benzerlik gösteriyor.

Bununla birlikte firmanın yayınladığı iç mekanın görüntüsü, arabayı 1 Eylül’de piyasaya çıkana kadar medyada tutmaya yönelik bir başka girişimdir. İşe yarasa da, görüntünün çarpıcı olduğunu söyleyemeyiz. Aksine, verdiği izlenim ID.4 modeli ile bire bir aynı olduğunun kanıtı.

Skoda Enyaq iV

Her iki modelinde birbirine benzemesi çok normal. Skoda’lar Çekya’daki Mlada Boleslav fabrikasında üretiliyor ve üretim maliyetleri daha düşük. MEB arabaları da orada üretilecek. Bu da ID.4 modelinin aynı yerde üretileceği anlamına geliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir