Tesla Model S ile Çita Savaşı

Elektrikli Otomobil emre ekici

Tesla Model S ile birlikte bir lansman yapmak isterseniz tabiki de bir çita ile lansman yapılması çok daha işe yarar. 0-100 km arasında ve 500 metre bir menzilde en hızlı kalkış ve en hızlı finish çizgisine varış etkili bir reklam görüntüsü olabilir.

Tesla Model S, son zamanlarda yeni bir güncelleme aldı. Uzaktan yapılan bu güncelleme ile birlikte araç çita moduna geçiyor. Yani yüksek performans ve hızlı bir duruş sergileyebiliyor.

Tesla Model S sahipleri bu aracın yeni bir versiyon olduğunu düşünmesin. Eski bir model ve yeni yazılım güncellemesi ile bu hale geldi. Siz de güncellemeyi almadıysanız en yakın servise gidip güncellemeyi yükletebilirsiniz.

Bu güncelleme ile birlikte 0-100 km/s hız ve 500 metre menzil içerisinde aracınızın performansına hayret edeceksiniz. Aşağıda yayınladığımız videoda bir arkadaşımız bu modu test ediyor ve gerekli geri bildirimleri bizlere sunuyor.

Bu videoda 2,38 saniyede 0-100 km/s hıza ulaşılıyor. 500 metre mesafe ise 10,56 saniyede geçiliyor. Aracın önceki verileri baz alındığında bu rakamlar şu şekilde idi;

0-100 km/s hıza daha önceden 2,47 saniyede ulaşılıyordu.

500 metre menzili 10,67 saniyede alıyordu. Aşağıdaki videoda ayrıntılı olarak bu rakamlara ulaşabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir