Yeni Volkswagen ID.5 2022 Yılında Mı Gelecek ?

Elektrikli Otomobil emre ekici

Volkswagen, ID serisi ile birlikte başlayan elektrifikasyon faaliyetlerine koronavirüs salgını ile ara vermişti ancak hastalığın kontrol altına alınması ile birlikte firma yeniden tasarımlarına başladı. Alınan bilgilere göre Passat veya Arteon tarzında yeni sedan bir elektrikli otomobil üzerinde çalışılıyor. Bu tarzda bir elektrikli otomobil henüz firma tarafından üretilmedi. ID.3 ise hala sorunlar ile boğuşuyor ve satışa henüz çıkarılmadı.

ID.5 adlı ID Space Vizzion konsepti tarzında sunulacak olan bu araç Passat konforuna sahip olacak. Platform olarak ID.3 ve ID.4 ile aynı platform olan MEB‘yi kullanacak.

Passat ve Arteon‘a kıyasla iç tasarımında biraz daha lüks çizgilere ve donanımlara yer verilmesi bekleniyor.

Yukarıdaki tasarım bir render olarak kullanıcılara sunuldu. Aracın gerçek tasarımı hakkında kısa süre içerisinde yeni bilgilerin gelmesi bekleniyor. Bilgiler geldikçe makalemizi güncelleyeceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir