Elektrikli Otomobiller İçin En İyi Led Xenon Hangisi?

Elektrikli Otomobiller İçin En İyi Led Xenon Hangisi?

7 Temmuz 2020 0 Yazar: emre ekici

En İyisinden Daha İyi, Photon Led Xenon
Bir çok aracın farları fabrikasyon olarak sarı ve zayıf ışıkları ile satılmaktadır. Aracı satın alırken bir çok firma size led far opsiyonu sunmaktadır. Led farlar genel olarak beyaz renkte güçlü ışık veren kaliteli ampül çeşitlerinde oluşmaktadır. Bu noktada sıfır araç alırken led far istemeniz durumunda yüksek bedeller ödeyerek led teknolojisine sahip olabilirsiniz. Sıfır veya ikinci el araç satın alıp daha sonradan standart halojen sarı far ampulleri, Led Xenon Far ampulleri ile değiştirebilirsiniz. Bu işlem sırasında hiç bir şekilde kesme delme gibi bir işlem olmamaktadır. Bunun için aracınızın ampul tipine göre uygun olan LED XENON kitini satın almalısınız. Montajı mantık olarak oldukça kolaydır, evdeki ampulu değiştirmek gibi bir durum aslında eskisini söküp, yeni led ampulleri takabilirsiniz.

Neden Photon Led Xenon
Aracınıza Led Xenon Kiti taktırmak veya takmak istediğinizde karşınıza bir çok marka, model led xenon çeşiti çıkacaktır. Tabi ki bir çok çeşit olması kafa karışıklığına neden olacaktır. Öncelikle dikkat etmeniz gereken ilk nokta ampul tipinizi bulmak. bu konuda www.garajmarketim.com ile görüşmeniz durumunda size gerekli bilgiyi verecektir. Bir diğer önemli nokta ise satın alacağınız LED XENON kitinin garantisinin olup olmadığı mutlaka değişim garantisi olan ürünleri seçiniz, Photon haricinde bir çok firma arızalanan ürünü tamir edip geri gönderiyor. Yani tamir garantisi veriyorlarda diyebiliriz.

Işık Gücü ve Beyazlık Değeri
Led xenonlarda ışık gücü ve beyazlık değeri yani Lümen ve Kelvin değerleri oldukça önemlidir. Piyasada satılan ürünlerin kutularının üzerinde 6000-7000-10000 lümen gibi değerler yazıldığını görüyoruz ama bu lümen değerleri iki ampulun toplam değeri yazılarak müşteriyi yanıltıyor. Photonda en düşük lümen değerine sahip olan DUO serinde bile tek ampulün lümende değeri 6.000’dir, yani ikisi 12.000 lümen gibi bir değer yapılıyor. Photon neden 12.000 lümen yazmıyorda 6.000 lümen yazıyor, nedeni dünya standartlarında lümen değeri yazılırken bu şekilde yazılması gerektiğinden.

Photon Led Xenon Serilerinde (DUO, ACORN, MONO, SUPREME, MILESTONE) Kelvin yani beyaz değeri net olarak 6.000 kelvindir. Kelvin değeri 6.000 yazan diğer bir çok marka led xenonların ışıkları Photon Ledleri kadar beyaz değildir, o halde kutu üzerinde yazan kelvin değerlerinde bilinçli olarak yanlış yazılmış oluyor.

Odaklama ve Netlik
Led xenonların kalitesini bariz bir şekilde ayıran tabiki yola odaklaması ve netliğidir. Gece şehirler arası yolda giderken karşıdan gelen aracın ışıkları size rahatsız ettiği zamanlar olmuştur. Bunun nedeni karşıdaki aracın led xenonlarının odaklamasının zayıf olmasıdır. Odaklaması ve netliği kötü olan ledler ışığı yola verdiği kadarda, ışığı yayar ve dağıtır bu nedenle sizinde gözünüzü alır. Işığı dağıtan ve yayan ledler ışığı yola odaklayamadığı için aydınlatmada her zaman zayıf kalır.

Photonda odaklama, netlik, far ayarı özelliği seri değiştikçe yükselmektedir. Photon Duo Led Xenon Seri ile başlayan led xenonlar sırası ile Acorn, Mono, Supreme, Milestone ile son bulmaktadır. En İyi Serisi Milestone üst düzey performans isteyenler için özel olarak tasarlanmıştır.

Photon Duo Led Xenon Seri: 6.000 Lümen – 6.000 Kelvin
Photon Acorn Led Xenon Serisi: 6.4000 Lümen – 6.000 Kelvin
Photon Mono Led Xenon Serisi: 7.000 Lümen – 6.000 Kelvin
Photon Supreme Led Xenon Serisi: 7.400 Lümen – 6.000 Kelvin
Photon Milestone Led Xenon Serisi: 10.000 Lümen – 6.000 Kelvin

Photon Led Xenon ile Yolunuz Hep Aydınlık ve Net Olsun…

Photon Led Xenon Yetkili Ana Bayii Satın Alabilirsiniz.:
www.garajmarketim.com/photon-led-xenon