Elektrikli Otomobillerin İnanılmaz Evrimi

Elektrikli Otomobillerin İnanılmaz Evrimi

1 Mayıs 2020 0 Yazar: emre ekici

1800’lü yıllar ile başlayan elektrikli araç teknolojisi 1900’lü yıllarda petrol fiyatlarının düşmesi ile düşüşe geçmişti. Ancak 20.yüzyılda yine elektrikli araçlar çağın önemli ulaşım araçlarından biri olmayı başardı.

Dünya çapında daha popüler hale gelen elektrikli araçlar hem çevreci hem de uzun yolculuğa müsade etmesi ile birlikte kullanıcıların ne çok tercih ettiği ulaşım aracı olmaya başladı.

İnsanların kolayca elektrikli otomobile ulaşmaları onların satışlarını da hızlandırdı ve her ülkenin kendisine özgü bir elektrikli aracının olması da satış rakamlarının artmasını sağladı.

Sizlere sunacağımız bu video, elektrikli arabaların son beş yıldaki gelişimini gözler önüne serecek. Pil teknolojisinden tutun da şasi teknolojisine kadar her türlü alanda elektrikli otomobillerin nasıl gelişim kaydettiğine şahit olacaksınız.

Mevcut elektrikli otomobillerin sayısındaki katlanarak büyümeyi , segmentteki satış başarılarını ve pil kapasitesi,  menzil ve şarj hızındaki çığır açan gelişmeleri göstermektedir. Video aynı zamanda itici güç olarak karbon emisyonlarının azaltılmasından bahsediyor. Elektrikli araca yönelim ile sera gazı etkisinin azalması çok doğal bir durum. Videoyu izleyip yorum yapmayı ihmal etmeyin.