Elektrikli Volcon Grunt Arazi Bisikleti 2021 Yılında Sunulacak

Elektrikli Volcon Grunt Arazi Bisikleti 2021 Yılında Sunulacak

4 Aralık 2020 0 Yazar: emre ekici

2020 yılı koronavirüs salgını ile mücadele yılı olarak geçerken bazı güzel şeyler de hayatımızda olmaya başladı. Bunlardan birisi de elektrikli motosiklet çeşitlerinin artış göstermesi. Her sınıfa uygun elektrikli motosikletler ile ulaşım konusunda daha sessiz bir yaklaşıma sahip oluyoruz. Bu elektrikli motosikletlere bir yenisi daha eklendi ve bu kez arazi bisikleti olarak sunulacak.

Austin, Teksas merkezli Volcon, tamamen off-road powersports araçlarını elektrikli hale getiren bir şirkettir. Şirket, Grunt adını verdiği bir motosikletle artık arazi bisikleti segmentine girmeye aday olacak. Her şey plana göre giderse ilk model 2021 Baharında müşterilere sunulacak. 

Grunt, bir arazi motosikleti olarak adlandırılacak ve devasa, Rokon Trailbreaker benzeri topuzlarıyla kesinlikle harika bir tasarıma sahip. Volcon, maksimum 100 km/s hıza sahip olduğunu iddia ediyor. Diğer istatistikler, tek bir şarjla 180 km bir menzil ve 6 saniyelik sıfır ila 100 km/s hıza ulaşıyor.

Volcon, 2 saat gibi kısa bir sürede ev elektrikriği ile şarj olabiliyor. Ayrıca pil değişim seçeneği ile de anında bataryanızı full hale getirebiliyorsunuz. Elektrikli güç aktarma organı ayrıca IP67 su geçirmezlik derecesine sahiptir, bu nedenle yüzmeye giderken endişelenmenize gerek yoktur. MSRP 5,995 dolardan başlıyor. 

İlginç bir şekilde Volcon, Grunt’u ve gelecekteki dört tekerlekli araçlarını Teksas’ta üretmeyi planlıyor. Şu anda geçici bir üretim tesisinde faaliyet gösteriyor ancak en kısa zamanda Austin bölgesinde kalıcı bir ev inşa etmeyi planlıyor.