En İyi 10 Elektrikli Araba Hangisi?

En İyi 10 Elektrikli Araba Hangisi?

7 Nisan 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli araç teknolojisi ile birlikte birçok firmanın otomobil üretim çabalarına şahit olmaktayız ve bu rekabet birbirinden şık tasarımlı, birbirinden güçlü elektrikli otomobilleri hayatıma sokmayı başardı.

Tesla ile başlayan elektrikli araç sektörüne Volkswagen ve Renault gibi birçok firma dahil oldu. Hatta adını bile bilmediğimiz birçok firma da markalarını elektrikli otomobiller ile tanıttı.

Peki hangi elektrikli araba en iyisi veya en iyi 10 elektrikli araba hangileri bu soruların cevapları gerçekten çok zor. Elektrikli otomobiller için sıralama yapmak demek performans ve konforu aynı zamanda 3.parametre olarak menzili göz önüne almak demektir.

Electric vehicle changing on street parking with graphical user interface, Future EV car concept

İçten yanmalı araçlarda menzil çok önemli olmasa da performans ve yakıt tasarrufu önemliydi ancak elektrikli otomobillerde hem performans hem konfor hemde menzil büyük önem taşıyor.

Bu bağlamda bazı soruların da en iyi elektrikli arabalar için sorulması gerekir. Bu sorular kısaca;

“Elektrikli bir aracı şarj etmenin maliyeti nedir?”, ” Elektrikli araçlar çevre için gerçekten daha iyi mi?”, “EV pillerinin ömrü ne kadardır?”, ” Bir hibrit elektrikli araç tercih edilir mi? 

gibi sorular sorulabilir. Aşağıdaki videomuzda bu soruları sorduk ve sizler için en iyi 10 elektrikli arabayı sıralamaya çalıştık. Sizleri video ile başbaşa bırakıyoruz.