Ferrari Ne Zaman Elektrikli Otomobil Üretecek ?

Ferrari Ne Zaman Elektrikli Otomobil Üretecek ?

27 Haziran 2020 0 Yazar: emre ekici

Ferrari, elektrikli otomobil üretmek için pek te acele etmiyor. Süper araç üreticisi motor gücünü fosil yakıtlı araçlardan sağlıyor. Son üretilen araçlarında hibrit teknolojisini kullanan firma tam elektrikli segmente daha sonra geçeceğini belirtti.

Emisyon düzenlemeleri daha katı hale geldikçe, büyük motorlu spor otomobiller ve süper otomobiller üreten otomobil üreticileri için bu araçları üretmeye devam etmek giderek zorlaşacaktır. Bir noktada artık elektrikli otomobillere geçiş sağlanması gerekir. Şahlanan at tarafında durumun ne olduğunu araştıran Autocar ekibi, Ferrari’nin 2025 yılından sonra tam elektrikli araç üretmeyi planladığını bildirdi.

Firma bu aşamada piyasaya giren yeni elektrikli araçları izleyeceğini, teknolojik açıdan gelişmeleri tamamlayacağını ve daha sonra uzun menzilli araçlara odaklanacağını belirtti. Ayrıca Ferrari, elektrikli araçlar ile ilgili bazı patentleri de şimdiden aldı. Aşağıda bu patentlerin bazılarını görebilirsiniz.

Ferrari tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise teknolojik yenilik bakımından %100 hazır olduklarını ancak piyasa ve pazar koşullarının olgunlaşmasından sonra üretime gireceklerini belirttiler. Umarız Ferrari daha erken tarihte elektrikli bir süper spor otomobil üretebilir.

Ferrari’nin Elektrikli Otomobil Patentleri;