Ford, Elektrikli Transit Modelini Tanıttı

Ford, Elektrikli Transit Modelini Tanıttı

20 Aralık 2020 0 Yazar: emre ekici

Ford firması yeni nesil elektrikli araçlar hedefi doğrultusunda 12 Kasım 2020’de yeni elektrikli transiti tanıtma kararı aldı. Tamamen elektrikli olarak üretilecek bu transit Avrupa pazarında 2021 yılında kullanıcılara sunulacak. Diğer pazarlarda ise 2022 yılında sunulacak.

2022 yılında Amerika ve Kanada pazarında sunulması muhtemel. Firma daha önce tamamen elektrikli Ford Mustang ve F-150 ile kullanıcılar karşısına çıkmıştı. Bu araç modelleri çok beğenildi ve satış rakamlarının 1-2 yıl içerisinde rekor kırması bekleniyor.

Henüz Ford E-Transit hakkında ayrıntılı bilgi vermedi ancak genel olarak, “teslimatlar hızla arttığından” (büyük ölçüde COVID-19 nedeniyle) bir elektrikli minibüs için zamanlama daha iyi olamazdı. Ford’a göre e-ticaret satışları ilk çeyrekte yıllık bazda % 32 ve 2. çeyrekte % 44 arttı. Dolayısıyla bu ivmeyi devam ettirmek için teknik özellikler hemen açıklanacaktır.

Aşağıda Ford firmasının yayınlamış olduğu fragmanı görebiliriz.

Henüz Ford E-Transit hakkında ayrıntılı bilgi yok, ancak genel olarak, “teslimatlar hızla arttığından” (büyük ölçüde COVID-19 nedeniyle) bir elektrikli minibüs için zamanlama daha iyi olamazdı. Ford’a göre, e-ticaret satışları ilk çeyrekte yıllık bazda% 32 ve 2. çeyrekte % 44 arttı.

Fragman incelendiğinde aracın görüntüsü ortaya çıkmıyor ancak sıfır emisyonlu bir araç olacağı kesin. Ford firması daha önce hibrit ve plug-in hibrit transitlerinin satışlarından memnundu. Bu model ile de satış rekorları kırmayı hedefliyor.