Fütüristik Tasarımlı Yeni Elektrikli Otobüs Arrival İle Tanışın

Fütüristik Tasarımlı Yeni Elektrikli Otobüs Arrival İle Tanışın

2 Ağustos 2020 0 Yazar: emre ekici

Hyundai Motor Company ve Kia Motors Corporation tarafından geliştirilen ve yaklaşık 110 milyon dolarlık bir yatırıma sahip olan yeni fütüristik tasarıma sahip olan Arrival elektrikli otobüsün ilk görselleri basına sızdırıldı. İngiltere merkezli olarak geliştirilecek olan bu otobüs oldukça fütüristik görünüyor ama sadece bir render değil. Aşağıda görebileceğiniz gibi şirket zaten bir beta prototip testine başladı.

Aslında UPS tarafından verilen 10.000 adet elektrikli otobüsün hangi marka adında olacağını henüz bilmiyorduk ancak bu haber ile birlikte tahminimizce UPS, Arrival elektrikli otobüslerini tercih edecek. Firma tarafından bu yeni otobüs ile ilgili şu açıklama yapıldı; “Sıradışı bir yolcu deneyimi ön planda olacak şekilde tasarlanan Arrival Otobüsü, toplu taşımacılığın olumlu algılanmasını teşvik eden ve yüksek hijyen ve kişisel farkındalığı olan bir dünyada alan, temizlik ve refah duygusu uyandıran bir ortam yaratan özelliklerle donatılmıştır.”

Firma, ayrıca birçok ülkede yeni finans merkezleri kuracak. ABD, Almanya, Hollanda, İsrail, Rusya ve Lüksemburg’da toplamda 1000’den fazla merkez kurmayı planlıyor. Ayrıca otobüsler mikro fabrikalarda üretilecek ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebilir olacak.

Şirket CEO’su tarafından yapılan açıklamaya istinaden blok mimariyi baz alacak üretimlere kısa süre içerisinde başlanacak. Otobüsün teknik donanımları ile ilgili henüz basına bilgi verilmesi. Basına bilgi verilmesi dahilinde makalemizi güncelleyeceğiz.