GAC Enpulse, Tesla Roadster’ın Rakibi Olacak

GAC Enpulse, Tesla Roadster’ın Rakibi Olacak

13 Kasım 2020 0 Yazar: emre ekici

Tesla Roadster ilk olarak 2006 yılında kullanıcılara sunuldu ve 14 yıl sonra bile hala etkili bir süper spor elektrikli araç olma özelliğini koruyor. Yeni nesil Tesla Roadster söylentilerine rağmen henüz firmadan bir aksiyon göremedik. Bunun tersine Roadster rakipleri de çoğalmaya başladı. GAC (Guangzhou Automobile Group Co.’nun kısaltması ), yerel pazar için çeşitli alt markalar ( Aion EV alt markası dahil) altında otomobil satan bir Çinli otomobil üreticisidir. Satılan araç sayısına göre (şehir içi arabalarından kamyonlara ve otobüslere kadar değişen ) Çin’deki en büyük altıncı otomobil üreticisi ve şimdi elektrikli spor arabalarla da uğraşmak istiyor.

Şirket, 2020 Pekin Otomobil Fuarı‘nda saf elektrikli GAC Enpulse roadster konseptini tanıttı. Şirketin özel olarak elektrikli araçlar için tasarlanmış tescilli platformunun üzerine inşa edildi ancak şu anda onu motive eden iki elektrik motoruna sahip olması dışında paylaşabileceğimiz herhangi bir teknik özellik yok.

Araç aslında Çinli kullanıcılar için tasarlandı ve kullanıcılara Çin Fuarında gösterildi ancak tasarım Los Angeles’taki GAC Advanced Design merkezinde yapıldı. Aracın tasarımı ile ilgili bilgiler mevcut ancak teknik anlamda Roadster ile kıyaslayabileceğimiz bir bilgi paylaşılmadı.

Enpulse, çok modern ve zamanın görünüşü olan bir araç ve ince far kümeleri lazer teknolojisine sahipken arka lambalar sadece arabanın arka tarafında değil aynı zamanda motoru görmeyi beklediğiniz orta kısımda da var. Bu araç aynı zamanda ortadan motorlu bir süper otomobil.

Umarız bu aracın teknik özellikleri de Roadster’ın teknik özellikleri gibi olur ve kıyaslama şansı elde ederiz.