Geleceğin Tesla Roadster’ı Simpsonlar’da Ortaya Çıktı

Geleceğin Tesla Roadster’ı Simpsonlar’da Ortaya Çıktı

6 Aralık 2020 0 Yazar: emre ekici

Simpsonlar bildiğiniz üzere dünyada hangi gelişme olursa önceden haber veren bir çizgi dizi haline geldi. Kobe Bryant’ın helikopter kazasından tutun da koronavirüs pandemisine kadar her konuda önceden bilgi vermesi ile ünlü. Genelde olumsuz senaryolar hakkında bilgi içeren bu çizgi dizi de dikkatimizi çeken bir olay oldu. Geleceğin Tesla Roadster modelini bu dizide gördük.

Kesin olarak söylemek gerekirse Tesla Roadster, oyuncu Leonardo DiCaprio’nun evinde fişi takılı ve şarj işleminin başladığı şeklinde görünüyor ve bu görüntü sezon 32’nin 5. bölümünde kısaca gösteriliyor. Plakasında ‘Dünyanın Kralı’ yazıyor ve Titanic filmindeki başrolüne bir selam niteliğinde.

Tesla Roadster‘ın tasarımının, Tesla’nın aslında gösterdiği arabanın görünümüne kıyasla tamamen doğru olmadığını belirtmekte fayda var. Ana fark, iki arka ışık kümesini birbirine bağlayan siyah kaplama olarak görünüyor ve orijinal konseptin arkasında kontrast renk yoktu ancak bunun Roadster için oldukça iyi bir görünüm olduğunu söylemeliyiz; kim bilir, belki üretim versiyonu da benzer bir şeye sahip olacaktır.

Ayrıca şarj portu, Tesla araçları için yanlış olan yerde yani arabanın sağ tarafındadır; Tüm Tesla’lar sol tarafına takılı ancak bölümü yapanların konak tarafına değil de konağa bakarken şarjı da görmemiz için sağ tarafa aldığını var sayabiliriz.