Honda HR-V Elektrikli SUV Tasarım Resimleri Sızdırıldı

Honda HR-V Elektrikli SUV Tasarım Resimleri Sızdırıldı

23 Mayıs 2021 0 Yazar: emre ekici

Honda firması elektrikli otomobil sektörü için bir SUV hazırlamaktaydı. Daha önce hibrit olarak gördüğümüz HR-V modeli için bu planın yapıldığını biliyorduk ancak aracın ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair henüz firma tarafından bir bilgi paylaşılmamıştı. Şangay otomobil fuarında ise tüm bu soruların cevabı ortaya çıktı. Honda HR-V elektrikli SUV bir tasarım resmi ile birlikte ortaya çıkarıldı.

Honda, yakın gelecekte Çin menziline toplam 10 yeni tam elektrikli araç eklemek istiyor ve küçük bir BEV yüksek binicisi kesinlikle satış hacimlerine yardımcı olacak (Honda e hatch, Çin’de mevcut değil). E: Prototype’in 2022’de Çin’e gelmesi gereken bir üretim modelini ortaya çıkardığına ve başka bir yerde satılıp satılmayacağına inanılıyor.

Ayrıca, Honda’nın General Motors ile ortak girişiminin meyvesi olma ihtimali de var. Ve bu modellerden en az biri kesinlikle bir crossover veya SUV olacak ve her ikisi de 2024 model yılından önce vaat edilen 580 kmlik bir menzil ile satışa sunulacak. Hindistan’dan ElectricVehicleWeb tarafından elde edilen bu tasarım resmi, bize geleceğe inandırıcı bir bakış sağlıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, üretime hazır görünmesi için çok fazla değişiklik yapmaları gerekmeyecek. Sadece küçük ayrıntılar, örneğin far tasarımı, tampon tasarımı, aynaların şekli ve diğer küçük ayrıntılar elden geçirilebilir. Yani bu tasarım resmi gerçeğe çok yakın olarak görünüyor.

Tasarım, çok kısa bir süre önce Avrupa pazarı için ortaya çıkarılan 2022 Honda HR-V crossover ile neredeyse aynı. Aslında, e: Prototype ile Honda’nın HR-V’nin geleneksel bir ICE versiyonuna sahip olacağını ve aynı zamanda tamamen elektrikli bir versiyonun da satılacağını duyurduğundan oldukça eminiz.