Hongqi E111, Sedan Elektrikli Otomobil Tanıtıldı

Hongqi E111, Sedan Elektrikli Otomobil Tanıtıldı

18 Şubat 2021 0 Yazar: emre ekici

Hongqi firması Çin pazarında yer alan orta ölçekli pazara hitap eden bir firma olarak etkinliğini sürdürmektedir. Son zamanlarda ise elektrikli otomobil üretimi için yatırım yapan firma yeni elektrikli otomobil modelini kullanıcılara tanıttı. Firma, daha önce E115 elektrikli SUV modelini tanıtmıştı ve şimdi E111 sedan modeli ile karşımıza çıkıyor.

E111, basitçe bir sedan olarak görünüyor ancak tasarımı adeta bir uzaylıya benziyor. Tasarımı incelendiğinde yan profil, alabildiği kadar tipik ve arka ışık grubu tasarımı kesinlikle ilginç olsa da daha önce görmediğimiz bir şey değil. Yine de çok sıradışı ışıklara sahip olan ön kısım için de aynı şey söylenemez, hepsi sadece LED’ler, bazıları sadece gündüz farları, diğerleri ise öndeki yolu aydınlatan gerçek far kısmı mevcut.

Tasarımcılar bu aracın bir elektrikli otomobil olduğunu düşündükleri için önde herhangi bir soğutma ızgarasına yer vermediler. Kendine özgü ışıkları ve sahte ızgara arasında, bu arabanın ön yüzü bir bilim kurgu filmindeki bir uzaylının yüzüne benziyor ancak fena görünmüyor, sadece alışmak biraz zaman alıyor.

Aracın performans özellikleri incelendiğinde firma toplamda 190 beygirlik bir motor gücü olacağından bahsediyor. Ayrıca 450 km menzile sahip olacak. Satış fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.