Huawei Elektrikli Otomobil Üretecek

Huawei Elektrikli Otomobil Üretecek

23 Mart 2021 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobil pazarında yarış iyice artıyor. Apple’ın elektrikli otomobil çıkarma planından sonra da Huawei cephesinden de yeni bir üretim haberi geldi. Alınan haberlere göre bugün Reuters Huawei’nin yıl sonuna kadar gelen ilk üretim modelleriyle otomotiv sektörüne girmeye yakın olduğunu bildirdi.

Yayın, “konuyla ilgili doğrudan bilgi sahibi” dört kaynağın, Huawei’nin otomobil endüstrisine dalma planları hakkında ön bilgileri paylaştığını söylüyor. Huawei elektrikli otomobil üretmek için en az iki Çinli otomobil üreticisiyle görüştüğü bildiriliyor. 

Ayrıca diğer bir habere göre  BAIC Group’un BluePark Yeni Enerji Teknolojisi ile de görüşmeye devam ediyor. Üretilecek olan ilk araçlar Çin pazarına sunulabilir.

Huawei elektrikli otomobil ne zaman üretilecek ?

Reuters’ın üç kaynağı, projenin dahili olarak tasarlanmış elektrikli araçlarla 2021’in sonundan önce başlatılması gerektiğini iddia ediyor. Sokaktaki kelime, ürünlerin kitlesel pazar segmentini hedefleyeceği ve uygun fiyatlı pille çalışan otomobiller şeklini alacağıdır.

Huawei, cep telefonu sektöründe Android işletim sistemi ile yollarını ayırmasından sonra kendi işletim sistemini geliştirme yoluna girdi ve bu yolda da başarılı oldu. Aynı durum belki de elektrikli otomobil pazarı için geçerli olacak.