Husqvarna E-01 Elektrikli Scooter Yakında Üretilecek

Husqvarna E-01 Elektrikli Scooter Yakında Üretilecek

26 Nisan 2021 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli araç pazarında önemli bir rakip haline gelen elektrikli scooter üreticileri artık menzil sorununu ortadan kaldırmayı hedef alıyorlar. Uzun menziller ile birlikte bu araç sınıfının daha fazla halka hitap edebileceği ön görülüyor. Bu sayede birçok firma elektrikli scooter üretme yoluna girdi. Şehir içi ulaşımda park problemi ve gürültü sorunu olmadan gayet çevreci bir ulaşım sağlamak isteyenlerin tercihleri genelde elektrikli scooter modelleri oluyor. Firmalar da bu ilgili tersine çevirmiyor ve sürekli yeni modeller ortaya çıkıyor. Husqvarna firması da yeni elektrikli scooter modeli olan E-1’in tanıtımını gerçekleştirdi.

Husqvarna E-01, retro tarzı bir üretim mimarisi içermektedir. Ancak mimari retro olsa da ortaya çıkan yenilikçi bir araç oldu. Aslında, Husqvarna’nın Vitpilen ve Svartpilen gibi sokak bisikletleri fütüristik, neredeyse steampunk bir hava veriyor. Daha önce Husqvarna’nın E-Pilen adında elektrikli çıplak bir bisiklet sunma planlarını sunmuştuk. Bu sefer, Husqvarna’nın bir scooter şeklinde bir başka elektrikli iki tekerlekli aracı piyasaya sürmesi bekleniyor.

E-01 olarak adlandırılan bu scooter, süper fütüristik görünüyor ve Uluslararası Uzay İstasyonu’na ait gibi görünüyor. Yeni elektrikli scooter başlangıçta bu yıl görücüye çıkacaktı. Bununla birlikte, bazı gecikmeler açılışı 2022’ye itmiş gibi görünüyor. Bu, halihazırda heyecanlanmış bir pazar beklentisini kesinlikle artırıyor, bu nedenle yeni Husky E-01’de neler görebileceğimize bir göz atalım.

Husqvarna E-01 elektrikli scooter teknik özellikleri

Husqvarna E-01, Bajaj Chetak adlı yeni bir scooter modeli ile birlikte üretilecek ve aynı mimariyi kullanacak. Bajaj Chetak, Hindistan’da üretime girdi. Bu da Hindistan ve Avrupa pazarında ortak bir scooter modeli anlamına geliyor. Avrupa’dan sonra ise Asya pazarında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Teknik özellikler incelendiğinde bu elektrikli scooter modelinin 11 kW’lık bir güce sahip olduğunu görüyoruz. Bu da yaklaşık olarak 15 beygir gücü demektir. Diğer özellikler henüz açıklanmadı. Açıklandığında sizlere ayrıntılı olarak sunacağız.