Hyundai Tucson 2022 Yılı İçin Plug-in Hibrit Olarak Sunulacak

Hyundai Tucson 2022 Yılı İçin Plug-in Hibrit Olarak Sunulacak

1 Ocak 2021 0 Yazar: emre ekici

Hyundai Tucson, hem benzinli hem de dizel seçenekleri ile daha önce karşımıza çıkmıştı ve bu araç SUV ailesi içerisinde çok beğenilmiştir. Firma tarafından yapılan açıklamaya istinaden Tucson artık elektrikli olacak. Toyota RAV4 Prime ve Ford Escape PHEV‘e rakip olarak üretilecek.

Konvansiyonel versiyonlar 2021 İlkbaharında piyasaya çıkarken, plug-in hibrit 13,8 kWh  pil ve 70 MPGe’nin üzerinde tahmini yakıt ekonomisi ile 2021 Yazında satışa  sunulacak. Tamamen elektrikli menzil yaklaşık 45 km olmalıdır.

Tucson PHEV (ve geleneksel hibrit) standart olarak dört tekerlekten çekişli olacak ancak elektrik motoru sadece 66,9 kW güçte olacak. Firma araç tasarımını şu an geleneksel versiyon ile ortaya çıkardı. Sonraki aşamalarda yenilenmiş bir kasa ile bizlere sunabilir.

Donanım özellikleri incelendiğinde sert düğmelerden muaf 10,25 inçlik tam dokunmatik bir ekran, başlıksız dijital gösterge kümesi ve öndeki yolculara dağınık hava akışı sağlayan bir sıcaklık ayarlama sistemi olan çok havalı bir havalandırma sistemi ile sunulacak.

Hyundai Tucson PHEV teknik özellikleri:

 • Tam elektrikli menzili 45 km
  70 MPGe’nin üzerinde tahmini yakıt ekonomisi
 • 13,8 kWh akü
  360 V sistemi, akü çıkışı 88 kW
 • Tüm tekerlekten çekiş
 • sistem çıkışı: 261 beygir gücü
  1.6 litrelik turboşarjlı, doğrudan enjeksiyonlu benzinli motor (180 hp) altı ileri otomatik şanzıman artı 66.9 kW elektrik motoru
 • 7,2 kW yerleşik şarj cihazı (sistemi yeniden şarj etmek için iki saatten az)
 • Çekme Kapasitesi (römork frenli): 907 kg
  Çekme Kapasitesi (römork frenleri olmadan): 748 kg