Lotus Sadece Elektrikli Otomobil Üreticisi Olmaya Odaklanacak

Lotus Sadece Elektrikli Otomobil Üreticisi Olmaya Odaklanacak

25 Temmuz 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobil pazarı geliştikçe otomobil üreticileri de gelecek hakkında kararlarını vermeye başladılar. 2022 yılı itibari ile tüm dünyada elektrifikasyon faaliyetlerinin hızlanması ve sektörün canlanması gelecek yatırımların nasıl olacağını şekillendirmeye başladı. Otomobil üreticileri elektrikli otomobiller ile ilgili yatırımlarını genişletirken Lotus gibi bazı firmalar da içten yanmalı motor teknolojisini tamamen sonlandırmayı düşünüyor. Lotus, gelecek ile ilgili sadece elektrikli otomobiller için teknoloji üreteceğini açıkladı.

Süper araç üreticisi, 72 yılı aşkın bir süredir otomobil üretiminde yer alıyor. Son zamanlarda elektrikli araçların hayatımıza girmesi ile birlikte Lotus firması da Evija adlı elektrikli otomobilini kullanıcılara tanıttı. Bu otomobil üstün özelliklere sahip olduğu için benimsendi.

Bununla birlikte Lotus’un bir motora sahip son aracı 2021‘de sunulacak. Bundan sonra şirketteki diğer tüm araçların motorları ve pilleri olacak, başka bir şey olmayacak.

Bu kapsamda gelecekte tüm otomobil firmaları elektrikli otomobil üretimine geçecek ve içten yanmalı motor teknolojisi tarihe karışacak. Çok uzun süre beklemeyeceğiz, 2022 yılında bu serüven başlayacak.