Mercedes-Benz eActros LongHaul 2024 Yılında Kullanıcılara Sunulacak

Mercedes-Benz eActros LongHaul 2024 Yılında Kullanıcılara Sunulacak

25 Ekim 2020 0 Yazar: emre ekici

Tesla firması tarafından daha önce tanıtılan Semi tırından sonra firmalar bu alandaki açığı kapatmak için yakın tarihte bu piyasaya girmeye hazırlanıyorlar. Bu firmalardan birisi de Mercedes Benz oldu. Mercedes firması 2024 yılı için yeni bir tır konsepti hazırlıyor ve Mercedes-Benz eActros LongHaul olarak adlandıracak.

Standart eActros için şehir içi dağıtım görevi yüklenirken toplamda 200 km kadar bir menzile sahip olacak ancak LongHaul modeli toplamda 500 km menzil ile birlikte uzun seyahatler yapabilecek.

“Nakliye şirketlerinin pratik operasyonlarındaki uzun yol uygulamalarının çoğu, eActros LongHaul’un tek bir şarjla karşılayabileceği yaklaşık 500 kilometreden daha büyük bir menzile ihtiyaç duymuyor. Ek olarak, kamyon sürücülerinin sürüş süreleriyle ilgili yasal gereklilikler duruma bağlı olarak daha uzun menzil ihtiyacını sınırlandırıyor. Örneğin AB’de kamyon sürücüleri 4,5 saatlik sürüşten sonra en az 45 dakikalık mola vermek zorundadır.

Bu süre zarfında, en son şarj teknolojisi sayesinde batarya, devam eden yolculuk için gerekli olan enerjinin büyük bir kısmı ile şarj edilebilir. Bu nedenle eActros LongHaul, planlanabilir rotalarda ve uygun mesafelerde ve şarj imkanlarıyla düzenli kullanım için nakliye şirketleri için doğru seçim olacaktır. “

eActros LongHaul’a yakından bakıldığı zaman içten yanmalı motorlu tırların tasarımından çok farklı ve çok konforlu görünüyor. Şirket, ePowertrain’in teknolojik kalbinin, bir veya iki entegre e-motora ve şanzımana sahip bir e-aks olan, kurum içinde geliştirilmiş eDrive birimi olduğunu açıklıyor.