Mitsubishi e-Evolution Elektrikli SUV Geliyor

Mitsubishi e-Evolution Elektrikli SUV Geliyor

30 Ocak 2021 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli SUV segmenti, birçok elektrikli otomobil üreticisinin gözdesi durumunda. Sedan ve Hatchbacklere kıyasla biraz daha çekici olan bu kasa kısa süre içerisinde pazarda yer tutmaya başladı. Türkiye’nin de TOGG markası ile birlikte bir elektrikli SUV üreteceğini biliyoruz. Elektrikli otomobil pazarı için hem konfor hem de genişlik açısından SUV ailesi bir gereklilik arz ediyor.

SUV pazarına girmek isteyen bir diğer firma da Mitsubishi oldu. Japonya’dan gelen resmi olmayan basında çıkan haberlere göre Mitsubishi gelecek yıl 2017’den Mitsubishi e-EVOLUTION Concept ve geçmişten Lancer Evolution spor sedan ile ilgili elektrikli bir SUV piyasaya sürecek.

Spyder7’ye göre konsept çift motorlu dört tekerlekten çekişli bir güç aktarım mekanizmasına sahip (konseptin üç motoru vardı) ilginç bir sportif SUV olabilir ve 500 km menzile sahip olacak.

Mitsubishi’nin elektrikli bir SUV modelinin Nissan Ariya ve genel olarak Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance’ın CMF-EV platformuyla ilgili olabileceğini tahmin ediyoruz. Diğer yol ise Çin pazarı için yeni bir platform bulabilirler. İzleyip gelişmeleri göreceğiz.