MoovWay Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Tanıtıldı

MoovWay Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Tanıtıldı

3 Haziran 2021 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli bisiklet pazarında rekabet büyük oranda devam ediyor. Özellikle şehir bisikletleri ve katlanabilir elektrikli bisiklet segmentleri kullanıcılar tarafından ilgi görmeye başladı. Şehir içi ulaşımda ve iş yerleri yakın olan kişilerin ulaşımında etkin bir rol oynayan elektrikli bisikletler satış rekorları kırmaya başladı. Bunu fırsat bilen yatırımcılar da bu sektöre girmeye başladı. Kentsel kişisel hareketlilik söz konusu olduğunda kullanım kolaylığı ve hafiflik anahtardır. Dar şehir sokakları, yoğun iş bölgeleri ve kalabalık alışveriş bölgeleri ile mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde girip çıkabilmek için hafif bir elektrikli scooter tercih etmek mantıklıdır. Elektrikli scooter ve e-bisikletlerin Avrupa ve Asya’da çok sayıda yeni oyuncunun sola ve sağa yükselmesiyle oldukça popüler hale gelmesi şaşırtıcı değil.

Farklı sürücü türleri, bütçeler ve yaşam tarzları için çeşitli seçenekler varken hafif elektrikli iki tekerlekli araçlar söz konusu olduğunda ortak payda pratik kişisel hareketliliktir. Fransa’da son derece uygun bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülen yeni MoovWay katlanabilir elektrikli motosiklette durum böyledir. Bu pratik ve uygun fiyatlı elektrikli moped, bakkaliye ürünlerinden ev aletlerine kadar her şeyi satan Fransız perakende şirketi CarreFour tarafından süper erişilebilir hale getiriliyor. Sadece 200 € ‘luk bir tanıtım fiyatı ile belirlenen MoovWay, asgari oturmalı elektrikli scooter arayanlar arasında bir hit olacağından emin olabilirsiniz.

İlk bakışta bu küçük elektrikli moped bir oyuncak gibi görünebilir. 360 watt’lık bir elektrik motorunu çalıştıran 216 wH pil ile donatılmıştır. Bu, minik moped’e saatte 25 kilometre azami hız ve 15 kilometrelik beyzbol sahasında iddia edilen bir menzil veriyor. Bu performans rakamları oldukça etkileyici olmasa da, bu mopedin sadece 200 € veya 240 ABD Doları eşdeğerinde satıldığını unutmayın. Bununla birlikte, bu ucuz elektrikli iki tekerlekli aracın Aşil topuğu olabilecek bir önemli uyarı var.

MoovWay’in pedal eksikliği göz önüne alındığında, elektrik destekli bisiklet segmentine girmiyor ve iyi bir moped olamayacak kadar güçsüz durumda. Bu nedenle, işler biraz kafa karıştırıcı olabilir. MoovWay’i halka açık yollarda kullanmak için sahibinin onu kaydettirmesi ve sigortalaması gerekir. Üstelik, yalnızca uygun bir motosiklet kaskı takan lisanslı bir kullanıcı ile çalıştırılabilir. Aksi takdirde, MoovWay yalnızca özel yollarda kullanılabilir ve uygun fiyatlı ve pratik doğası amacını ortadan kaldırır.

Avrupa pazarında bu özelliklere sahip olan modelin satılıp satılmayacağını henüz bilmiyoruz. Şu an birkaç ülkede satışa çıktı ancak Avrupa pazarında satışa sunulduğunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.