Opel Mokka-e Ayrıntılı Teknik Özellikleri

Opel Mokka-e Ayrıntılı Teknik Özellikleri

26 Haziran 2021 0 Yazar: emre ekici

Stellantis Grubun bir parçası olan Opel firması kısa süre önce yeni elektrikli Opel Mokka-e ile ilgili teknik ayrıntıları kullanıcılara sundu. Elektrikli bir Mokka kullanmak Opel kullanıcıları için farklı bir deneyim olacak. Mokka ile ilgili bazı önemli bilgiler paylaşacağız. İlginç bir şekilde Mokka-e, motor ve pil gibi birçok özelliğini kardeşi Peugeot e-2008 ile paylaşacak. Bu iki aracın özellikleri benzer olacak.

Firma bu aracı SUV ile crossover arasında bir yapıya büründürdü. Ancak biz bu araca Crossover diyebiliriz. Emsalleri e-2008 ise tam SUV diyemeyiz. Peki eskisi ile yenisi arasındaki farklara bakalım.

Eski Opel Mokka ile Yeni Opel Mokka-e Arasındaki Farklar

 • 12,5 mm kısalmış
 • Aks mesafesi 2 mm uzamış.
 • Tekerlekler daha uç noktalara yerleştirilerek daha atletik bir görünüm yakalanmış.
 • Ön panjur tek bir parça halinde tasarlanmış. Ön çamurluktan başlayan krom çizgi detayı da yeni.
 • Tavanla beraber motor kaputu rengi de kontrast oluşturacak şekilde tasarlanmış.
 • Kokpitte fiziksel kumanda kullanımı var.
 • Opel firması yeni silsile haline gelen çift renk tasarımına adapte oldu. Bu araç üzerinde de çift renk kullanılmış oldu. Ayrıca bu araçta “vizör” adını verdiği ön pnajur far sistemi kullanıldı.

  Yeni Opel Mokka-e İç Tasarımı

  İçeride yeni nesil 10 ile 12 inç ekranlar kullanıldı ve Multimedya ekranı ise 7 veya 10 inç olarak sunulacak. 10 veya 12 inç olarak konulacak ekran ise sürücü ekranı olacak. Eskiyi bozmadan klima butonları ise aynı olarak devam etmektedir.

  Opel Mokka-e motor özellikleri

  Elektrikli Mokka motorunda elektrikli Corsa’dan tanıdığımız bir sistem var. 2021 yılının ikinci yarısında yola çıkması planlanan Mokka’nın elektriklisi, 136 HP güç ve 260 Nm tork sunuyor. Maksimum hızı 150km olan motorun menzili 322km. hızlı şarj sayesinde 30 dakikada %80’e kadar şarj olması da önemli.