Otonom ID Buzz Elektrikli Van

Otonom ID Buzz Elektrikli Van

29 Mart 2021 0 Yazar: emre ekici

Volkswagen firması tamamen elektrikli van modeli olan ID.Buzz’u 2022 yılında kullanıcılara sunacak ancak alınan haberlere istinaden ID.Buzz modelinin otonom versiyonu da olacak. Otonom ID Buzz 2025 yılında kullanıcılar ile buluşacak. Firma, bu otonom aracı Hannover fabrikasında üretecek ve bizim bu aracı görmemiz için 4 yıl kadar bir süre daha beklememiz gerekecek.

Proje yakın zamanda grubun denetim kurulu tarafından onaylandı. Volkswagen Ticari Araçlar CEO’su Carsten Intra şunları söyledi:

Grubun Otonom Sürüş Ar-Ge programımız için denetim kurulunun onayıyla, hareketliliğin geleceğine yönelik rotayı belirliyoruz. Otonom, elektrikli sürüş, kentsel hareketliliğe ve yol güvenliğine önemli bir katkı sağlayacaktır. Araçlarımız, bu tür sistemleri uygulamak için mantıklı ilk tercihtir “

Otonom ID Buzz Teknolojisi

Pazarda otonom sürüş teknolojisi tüm firmalar Argo AI’dan geliyor. Gerek Ford gerekse Volkswagen olmak üzere tüm firmalar Argo AI’dan tedarik ediyor. Firma ayrıca şu konuya da değindi.

“Bu on yılın ortasında, müşterilerimiz otonom araçlarla seçilen şehirlerdeki hedeflerine götürülme fırsatına sahip olacaklar.”