Porsche Taycan Nasıl Üretiliyor ?

Porsche Taycan Nasıl Üretiliyor ?

31 Mart 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobil sektöründe Tesla’ya en büyük rakiplerden biri olan Porsche, Taycan modeli ile kullanıcıların ilgisini oldukça çekti. Taycan üstün performansı ve yüksek batarya kapasitesi ile birlikte satış rekorları kıracak gibi duruyor.

Porsche Taycan, 9 Eylül 2019’da Almanya’daki Stuttgart-Zuffenhausen tesisindeki yeni bir üretim tesisinde seri üretime giren ilk tamamen elektrikli Porsche oldu. Bu makalemizin sonunda üretimin en başından en sonuna kadar takip eden bir videoyu sizlere sunacağız. Tesis ortamının ve kullanılan teknolojisinin ne kadar ileri olduğunu görebilirsiniz.

Peki Porsche Taycan‘ı bu kadar meşhur yapan ne oldu ? Aracın güç aktarım mimarisi ve gövde yapısı son derece kaliteli. Verimli şarj ve yönetimi sayesinde piyasadaki birçok elektrikli otomobile meydan okuyor. Şimdi bu teknik özelliklere bir göz atalım.

Teknik özelliklerden de anlaşılacağı gibi menzil ve güç bakımından Tesla Model 3 ile mücadele edecek gibi. Karoser ve üretim teknolojisi ile ilgili videoyu da aşağıda sizlere sunuyoruz.