Porsche Vision Renndienst Elektrikli Otomobil

Porsche Vision Renndienst Elektrikli Otomobil

26 Ocak 2021 0 Yazar: emre ekici

Porsche tarafından elektrikli otomobil pazarı için üretilen Taycan modeli çok ilgi gördü ve Türkiye’de şu anda en çok satılan elektrikli otomobiller listesinde yer almayı başardı. Firma tarafından 2025 planları çerçevesinde birçok elektrikli otomobil üreteceğini biliyoruz ancak son zamanlarda ortaya çıkan bir model herkesin dikkatini çekti.

İlk bakışta bir Render olabileceği düşünülse de aracın ölçüleri 1:1 oranında. Yani gerçek bir araç modeli. Bu araç Porsche’nin elektrikli minibüsü olarak tanıtıldı. Zuffenhausen markasının 2005 ile 2019 yılları arasında ürettiği ve şu anda uygun bir şekilde “Porsche Unseen” adlı yeni bir kitapta ortaya çıkan 15 tasarımdan biri. Tasarım ekibi, minivanı, “heyecan verici oranlara sahip” bir uzay mekiğinden esinlenen bir dış tasarımla süsledi. Şirketin MPV şekline ve sıfır emisyonlu bir güç aktarım sistemine uyarlanmış en son tasarım dilini aldılar.  

Önden bakıldığı zaman Tesla modellerini andırıyor. Ayrıca araç içerisinde daha fazla alan yakalamak için tüm elektrikli komponentler aracın altına yerleştirildi. Tipik bir elektrikli otomobil tarzı tasarım elde edildi.

Resimlerde sadece Porsche firması dış tasarımına yer vermektedir. Aracın içinden veya altından herhangi bir görüntü mevcut değil. Porsche Vision Renndienst yakın zamanda üretime girmeyecek. 2022’de gelmesi için VW’nin ID Buzz’ının bir üretim versiyonuna razı olmanız gerekecek.