Qoros Milestone Konsepti Tanıtıldı

Qoros Milestone Konsepti Tanıtıldı

11 Kasım 2020 0 Yazar: emre ekici

Uluslar arası otomobil fuarları ertelenmeye devam ediyor. Ana sebep olarak Koronavirüs salgını bu fuarların ertelenmesini sağlıyor ancak Pekin Otomobil Fuarı ertelenmeyen fuarlar arasında. Çin’in başkentindeki etkinlik tüm hızıyla devam ediyor ve aslında görülecek çok sayıda ilginç araba var. Örneğin, keskin stili ve avangart iç tasarımıyla çarpıcı bir sedan olan bu Qoros Milestone’u ele alalım.

Qoros’un küresel medya sitesi hayal kırıklığı yaratacak şekilde modası geçmiş durumda ancak yerel medya köşeli sedan hakkında bazı bilgiler elde etmeyi başardı. İddiaya göre beş metre uzunluğunda ve iki metre genişliğinde, sadece 1.4 metre yüksekliğinde duruyor. Bu rakamları bir perspektife koymak için bir Audi A7 Sportback kadar uzun ancak önemli ölçüde daha geniş ve biraz daha alçak.

Milestone, Tesla Cybertruck gibi bir sürtünme katsayısına sahip. Bunu da kendisine özgü tasarımdan ortaya çıkarıyor. Ayrıca, ön camı direksiyon simidinden ayrılan bir uzaktan kumanda ile yönetilebilen dev bir ekran alanına dönüştüren yerleşik bir holografın bulunduğu iç kısıma sahip. Milestone, ön koltukları arka sırayı kaplayacak şekilde arkaya kaydırarak geniş iki koltuklu bir araç haline gelebileceği için tamamen otonom bir mod düşünülerek tasarlandı. Geleneksel B sütunlarının yokluğu, içeri girip çıkmanın çocuk oyuncağı olduğu anlamına geliyor.

Teknik özellikleri ile ilgili firma henüz ayrıntılı bir bilgi paylaşması ancak uzun bir menzile sahip olması muhtemel. Bu da BMW i3 REx ile aynı teknik özelliklere sahip olabileceğini düşündürüyor.