Seat El Born Elektrikli Otomobil

Seat El Born Elektrikli Otomobil

21 Mart 2021 0 Yazar: emre ekici

Seat firması Volkswagen ile aynı pazarda mücadele edebilmek için tıpkı ID.3 gibi yeni bir elektrikli otomobil üretim planı ortaya çıkardı. Bu araç yeni nesil Cupra modeli olan El Born olacak. Seat El Born elektrikli otomobil ölçüleri ID.3 modeli ile benzer durumda.

Cupra markası ( SEAT’ın bir parçası ) üçüncü yılını Cupra el-Born konseptine dayanan ilk tamamen elektrikli modelinin Cupra Born olarak adlandırılacağını duyurarak kutladı. Bu tamamen elektrikli hatchback, Volkswagen ID.3 ve SEAT el-Born konseptinin bir türevidir ancak daha sportif ve daha kaliteli görünecek.

2021 yılının ikinci yarısında Cupra El Born pazara sürülecek ve Volkswagen ID.3 modeli ile kıyasıya mücadele edecek. Firma bu aracının 500 km menzile sahip olacağını bildirdi.

Seat El Born Elektrikli Otomobil Özellikleri

  • 500 km’ye kadar WLTP menzili
  • 77 kWh (net) ve 82 kWh (toplam) pil kapasitesi
  • 0-50 km / sa. 2,9 saniyede hızlanma
  • hızlı şarj – “en az 260 km” menzili 30 dakikada doldurulacak
  • “CUPRA el-Born için MEB platformu içinde özel olarak geliştirilen Dinamik Şasi Kontrol Sporu (DCC Sport), otomobilin sportif sürüş yüksekliğini her koşula otomatik olarak adapte olan bir sistemle birleştirerek üstün bir sürüş dinamikleri seviyesi sunacak.”