Tam Elektrikli Peugeot e-Boxer Van Tanıtıldı

Tam Elektrikli Peugeot e-Boxer Van Tanıtıldı

1 Ekim 2020 0 Yazar: emre ekici

Ticari araçların elektrifikasyon faaliyetlerinin hızlanması ile birçok firma Van tipi araçlarını elektrikli olarak sunmaya başladı. Bu firmaların başında ise Peugeot geliyor. Geçen yıl firma tarafından yapılan açıklamaya istinaden büyük araçların da elektrikli olacağını haber almıştık ve firma e-Boxer ile karşımıza çıktı.

1994’ten beri Peugeot firması 110 ülkede toplamda 1.250.000’den fazla satan geleneksel Boxer’ı artık elektrikliye dönüştürme kararı aldı. Bu dönüşümün asıl ama yenilikçi bir yapıya sahip olup daha çok pazara hitap etmek.

İki akü seçeneğine sahip olacak olan e-Boxer 37 kWh ve 70 kWh’lik paketler ile sunulacak.. Daha büyük paketin, tek bir şarjla 340 km’yi bulan menzile sahip olması bekleniyor. Bu menzil WLTP döngüsü ile elde edilmiştir.

Aracın şarj giriş gücü kapı altında yer alıyor. Resimlerde görebileceğiniz gibi sürücü kapısının tam altına konumlandırılmış.

Peugeot markası PSA Grubundaki birkaç markadan sadece biri olduğu için yakında Citroën ve Opel / Vauxhall’dan benzer duyuruları alacağımızı tahmin ediyoruz.

Satışlar muhtemelen 2020/2021’den başlayacak, en azından ilkbaharda açıklanan plan buydu. 2021’de orta ve büyük elektrikli minibüslerinin ardından seriyi tamamlamak için küçük bir elektrikli minibüs daha gelecek.