Tamamen Elektrikli Citroen e-C4’e İlk Bakış

Tamamen Elektrikli Citroen e-C4’e İlk Bakış

1 Eylül 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobil sektörüne adım atan Citroen, daha önce kullanıcılara sunduğu içten yanmalı bir modelini tamamen elektrikliye geçirdi. Citroen firması önceki dönemde SUV olarak adlandırılan C4 modelini tamamen elektrikli olarak satışa sunacak.

Citroen’in C4’ü, Avrupa hatchback satışlarının büyük planında asla büyük bir satıcı olmadı. Bu nedenle üreticinin formülünü radikal bir şekilde değiştirmeye karar vermesi şaşırtıcı değil. Artık hatchback köklerini modaya uygun bir mini coupe SUV görünümü ve mevcut tam elektrikli bir güç aktarma organı için terk ettiğine göre pazarda Kia e-Niro ve Hyundai Kona Electric‘in satışları karşısında yeni bir rakip olmaya gözlerini sikmiş durumda.

Citroen C4’e yapılacak olan inceleme WhatCar ve Driving Electric tarafından gerçekleştirildi ve aracın ayrıntılı incelemesi yapıldı. Araç PSA grubunun bir parçası olduğundan CMP platformu üzerinde geldi ve toplamda 350 km’lik bir menzile sahip oldu.

Teknik ayrıntılarını incelersek 50 kWh batarya grubu ile birlikte toplamda 134 beygir gücü üretiyor ve bu orta seviye bir araç için ideal diyebiliriz. Aşağıdaki videoda ise diğer özelliklerine ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.