Tesla Süper Şarj İstasyonları Haritası

Tesla Süper Şarj İstasyonları Haritası

10 Mart 2021 0 Yazar: emre ekici

Tesla firması şarj istasyonları ve elektrikli araçları ile pazara şu an damgasını vurmuş durumda. Dünya çapında satış rekorları ile tanıdığımız firma aynı zamanda hızlı şarj istasyonları yatırımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Tesla tarafından geliştirilen 250 kW DC şarj gücüne sahip olan Tesla Supercharger, tüm dünyaya dağıtılmaya ve heryerde kurulmaya başladı. Küresel olarak dağıtıma çıkarılan bu şarj istasyonları genel olarak uzun yollar için bir avantaj sağlıyor.

Şehir içi için kullanıcılara daha küçük ölçekli şarj istasyonları sunulurken otoyollarda daha uzun menziller kat edebilmek için Tesla Supercharger kurulumu daha mantıklı olmaya başladı. Tesla, geçtiğimiz günlerde yıllar içinde toplam 20.000 Supercharger’ı hayata geçirdiğini duyurdu. Üniteler dünya çapında yaklaşık 2.100 istasyonda bulunmaktadır.

Dünya haritasına baktığımızda ise Tesla Supercharger ağının geliştiğine şahit olabiliyoruz. Electrek’e göre güncellenmiş 2021 haritasında, Kaliforniya, Çin ve Avrupa gibi insanların artan sayıda Tesla araçları satın aldığı bölgelerde geleceğin birçok yeni istasyonu var. Haritaya tıklarsanız, daha fazla bilgi alabilirsiniz. Örneğin, gri bir simgeye (gelecekteki konum) tıklarsanız, büyütülecek, siyaha dönecek ve “2021’in 2. çeyreğinde açılması hedeflenecek şarj istasyonu olarak görünecektir.

Türkiye için de aynı uygulamayı kullanabilirsiniz. En yakın şarj istasyonları linkimize tıklayıp Tesla süper şarj istasyonlarının nerede olduğunu görebilirsiniz.