Toyota X Prologue Elektrikli SUV Tanıtıldı

Toyota X Prologue Elektrikli SUV Tanıtıldı

30 Mart 2021 0 Yazar: emre ekici

Toyota kısa süre önce hibrit ve hidrojen ile çalışan araç modellerini kullanıcılara tanıttı ancak bu araçlardan pek memnun kalmadı. Satış rakamlarının az olması Toyota’nın daha farklı alana yönelmesine neden oldu. Bu sayede X Prologue adı verilen elektrikli SUV modelini ortaya çıkardı.

Bu elektrikli SUV modeli için bir tanıtım videosu yayınlandı. Aslında, bir Toyota X Prologue için hazırlanan bu teaser’ın sadece tek bir modeli mi yoksa bir dizi elektrikli aracı mı tanıttığından tam olarak emin değiliz. Sadece tek bir modelle tanıtım gerçekleştiyse büyük olasılıkla söylentilere göre yeni elektrikli SUV‘dur. Şu anda, sahip olduğumuz tek şey bu tek görüntü ve 17 Mart’ta daha fazlasının ortaya çıkacağına dair bilgimiz var.

Toyota, bu araç üzerinde geçen yıl tanıttığı e-TNGA elektrikli araç platformunu kullanabilir. Ayrıca bu araç mevcut Toyota RAV4 ile Suzuki Across arasındaki farkın daha büyük olmasını bekliyoruz. Toyota, daha önceki denemelerinden dolayı elektrikli araç dünyasına biraz geç kaldı. Bu gecikmeyi telafi etmeye çalışıyor ancak kısa sürede telafi edilecek gibi görünmüyor.