Tritium, Yeni 175 kW DC Hızlı Şarj Cihazı RT175-S’i Tanıttı

Tritium, Yeni 175 kW DC Hızlı Şarj Cihazı RT175-S’i Tanıttı

23 Eylül 2020 0 Yazar: emre ekici

Elektrikli otomobil pazarının genişlemesi ile birlikte şarj cihazı üreticileri de DC hızlı şarj cihazları gelişim hızlarını artırmaya başladı. Hızlı şarj cihazları genel olarak otoyollarda seyahatler için bulunmaz hint kumaşıdır. Gelişen piyasa ile uzun yolculuklarda da artış meydana geldi ve hızlı şarj cihazı ihtiyacı artmaya başladı. Bu kapsamda Tritium firması bugün ABD pazarı için tamamen yeni bir 175 kW DC hızlı şarj cihazı olan RT175-S’yi duyurdu. Bu şarj cihazı ile 15 dakika içerisinde %80 oranında şarj etme kabiliyetine sahip olacaksınız.

Baz 50 kW modelin güç çıkışını üç kattan fazla artırırken, ortalama %95’ten fazla bir verime sahip. Tak ve şarj et özelliğine sahip olan ender şarj cihazlarından birisi olacak.

Tak ve Şarj Et özelliği, yetkilendirme ve ödemeler için başka herhangi bir girişe (RFID üyelik kartı, akıllı telefon uygulaması veya kredi gibi) gerek kalmadan şarj kablosu aracılığıyla müşterilerin kimliğini doğrulamak ve faturalandırmak için elektrikli otomobil ile şarj istasyonu arasında yeni bir protokol kullanır. Bu protokol ISO 15118 standardıdır.

Önceki Tritium şarj cihazlarında olduğu gibi sıvı soğutmalı RT175-S, sınırlı alanlara sığması için çok yönlü bir tasarıma sahip olarak sunulacak.

Tam güç 104 ° F / 40 ° C‘ye kadar şarj devam etmektedir. Tritium, soğuk kışla başa çıkmak için -22 ° F / -30 ° C‘ye kadar soğuk hava kiti geliştirdi. Firma toplamda 38 ülkede 4500’den fazla şarj istasyonu kurdu ve bu DC şarj istasyonu ile elektrikli otomobillere gerekli olan hızlı gücü sağlama hedefinde.