Dünyanın En Hızlı Elektrikli Motosikleti Hangisi ?

Elektrikli Motosiklet emre ekici

Eğer sizlere ücretsiz olarak lityum demir fosfat bataryalar verilse ne yaparsınız ? Bizce çoğu insan güneş panellerinin depolama sistemi olarak kullanır. Ancak bizden farklı düşünen bazı insanlarda var. Shea Nyquist ve ekibi tarafından oluşturulan yeni bir elektrikli motosiklet dünyanın en hızlı motosikleti olmaya aday gösterildi. Kendilerine ücretsiz olarak verilen lityum demir fosfat bataryaları ile yeniden dönüştürülmüş bir motosiklet dizayn ettiler. Bu motosiklet 360 km/s hıza çıkabiliyor.

Motosikletin üzerinde toplam kapasitesi 22 kWh olan ve toplam voltaj 425 Volt civarında olan özel pil takımı mevcut. Testleri çölde yapılacak olan bu motosiklet son derece hızlı ve çekici olacak.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir