I-Charging, Blueberry 600 kW Hızlı Şarj Sistemlerini Tanıttı

Şarj İstasyonu emre ekici

Hızlı şarj sistemleri üzerinde çalışan firmalar tarafından en fazla 350 kW‘lık bir şarj çıkışı ile karşılaşmıştık. Bu şarj çıkışını Porsche Taycan serisi için özel üretmişti ancak bu rekor kısa süre içerisinde kırılabilir duruma geldi. Şarj istasyonları üzerinde uzmanlaşan firmalar artık süper hızlı şarj istasyonlarını kullanıcılara sunmaya başladı. Bu firmalardan bir tanesi de I-Charging oldu. Firma, Blueberry adı verdiği şarj sistemleri ile toplamda 600 kW’lık bir şarj gücü elde edebilecek. Portekizli şiket (2019’da piyasaya sürüldü) bu ay Blueberry adı altında yeni bir hızlı şarj cihazı serisini (50-600 kW ve 1.000 V‘a kadar ) duyurdu .

Blueberry’nin diğer özellikleri 32 inçlik bir ekran ve “gerektiğinde kolayca genişleyen ve geri çekilen” yeni, patentli bir kablo yönetim sistemidir . Kablo uzunluğu 4,7 m olarak teknik dökümanlara işlendi.

Blueberry, 2021 yılında Amerika’da pazara sunulacak ve ilerleyen tarihlerde tüm Avrupa’da kullanıma sunulacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir