Wallbox 65 kW Supernova DC Şarj Cihazını Tanıttı

Şarj İstasyonu emre ekici

Elektrikli otomobillerin menzil ve batarya kapasitelerinin artması ile birlikte elektrikli otomobiller için hızlı şarj istasyonlarının üretimi aciliyet arz etmeye başladı. Bu kapsamda birçok firma hızlı şarj istasyonu üretme yolunda ilerlemeye devam ediyor. Wallbox firması da elektrikli araçlar için şarj istasyonu üreten firmalar arasında yer alıyor ve 65 kW’lık yeni şarj istasyonunu kullanıcılara sundu.

İspanyol Wallbox şirketi ilk halka açık hızlı şarj istasyonu olan 65 kW olarak derecelendirilen (tahmin ettiğimiz gibi 150 km 30 dakika içinde yenilemek için yeterli) olan Supernova’yı  duyurdu.

Süpernova’nın benzer şarj cihazlarının yarı fiyatına sahip olacağı vaat edildi ancak fiyatı açıklanmadı. Oldukça şık ve kompakt görünüyor, Küçük bir ekran ve iki fiş var (CHAdeMO ve CCS Combo, ancak gelecekte daha fazla çift CCS görmeyi bekliyoruz).

Wallbox, önce Avrupa pazarını sonra da Kuzey Amerika pazarını hedefleyerek 2021’in ikinci çeyreğinde üretime başlamayı planlıyor. Elbette 65 kW, bugünlerde DC şarj için temel bir çözüm ancak Wallbox genişlemesine yeni başlıyor gibi görünüyor. Boru hattındaki sonraki ürünler 150 kW ve 250 kW birimlerdir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir