Washington Eyaletinde Feribotlar Elektrikli Olacak

Elektrikli Gemi emre ekici

Amerika‘daki en büyük feribot ulaşım şirket Washington State Ferries tarafından tüm feribotların elektrikliye çevrilecek. Bu hamle ile birlikte feribot taşımacılığında sıfır emisyon stratejisi izlenecek. Gemi yapım şirketi Vigor Fab LLC‘den sipariş edilen yeni hibrit elektrikli ‘Olimpiyat Sınıfı’ feribotları her biri 144 araba ve 1.500 yolcu taşıyabilecek ve eğer hibrit mod yedeklemesi ile tamamen elektrikli, sıfır emisyonlu modda çalışabilecek durumdadır. Pilin çalışmasını en üst düzeye çıkarmak için feribotlar için şarj işlemi gerçekleştirilecek.

Feribotlar için gerekli olan batarya grubu ve şarj istasyonu ABB‘den tedarik edilecek. Ayrıca şarj işlemi DC olarak gerçekleştirilecektir. Feribot işletmesinin 2024 yılına kadar toplamda 13 adet feribotu dönüştürmesi bekleniyor. Ayrıca 6 adet feribotta hibrit sistem olarak çalıştırılacak.

Bu elektrikli gemilerin hepsi terminalde şarj olabilecek ve bu da onları plug-in hibrit arabalar gibi şarj olabileceğinin bir kanıtı olacak. Ayrıca feribotların şarj enerjileri hidroelektrik santrallerinden tedarik edilecek.

Feribotların görüntüleri aşağıdaki gibidir;

Sosyal Ağlarda Paylaş

{emre ekici}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir