Volkswagen ID.3 Cabriolet Elektrikli Otomobil Tanıtıldı

Volkswagen ID.3 Cabriolet Elektrikli Otomobil Tanıtıldı

24 Mart 2021 0 Yazar: emre ekici

Volkswagen firması ID.3 modeli ile birlikte elektrikli otomobil pazarına damgasını vurdu. İlk başlarda yazılım sorunları ile mücadele etmelerine karşın durumu iyi toparladılar ve sektörde etkin bir konuma geldiler. Sırada ID.3 elektrikli otomobil için bir Cabriolet çıkarma planı mevcut.

Cabriolet tarzı araçlar üstü açılabilen yani dönüştürülebilen araçlardır. Elektrikli otomobil pazarında bu şekilde dönüştürülebilir bir araç henüz mevcut değil. Volkswagen ID.3 Cabriolet bu şekilde olursa harika olacak. Yine şirket tarafından benimsenen MEB platformu ile üretilecek.

Piyasada maalesef çok fazla elektrikli dönüştürülebilir araba yok. Volkswagen bir tane geliştirebilir ve seri üretilen ID.3 ve MEB platformunu uygun fiyatlı hale getirebilirse bu harika bir haber olacaktır.

Volkswagen ID.3 Cabriolet hakkında neler söylendi ?

Konu hakkında ise aşağıdaki gibi bir açıklama geldi.

Tavanı açıkken elektrikle doğanın tadını çıkarın. Hala böyle bir konseptin nasıl gerçeğe dönüşebileceğini düşünüyoruz. Tasarımımızın halihazırda ilk fikirleri var. Ama en heyecan verici soru şu: Nasıl Olacak? Elektrikli sürüş ve açık bir tavan bir arada mı? “